Taş Yünü

Wooler taş yünü üretim tesisi, sahip olduğu ileri teknolojisi ile rakiplerinden ayrışmaktadır:

  • Hammaddenin ergitilmesinde açığa çıkan yüksek oranda sıcak yanmamış hava geri besleme ile üretim sürecinde tekrar kullanılarak ihtiyaç duyulan enerji miktarı azaltılmaktadır.
  • Ergitme fırınında biriken safsızlıklar özel bir teknoloji ile ayrıştırılmaktadır. Süreçte tercih edilen bu ileri teknoloji bir taraftan ürün içerisindeki şut (elyaflaşmamış taş) miktarını minimum değerlere düşürürken diğer taraftan da ürün kalitesinin maksimum seviyeye çıkarılmasına imkan sunmaktadır.
Özellik Tanım Birim Standart
Yangın dayanımı A1 - EN 13501-1
Su buharı difüzyon direnci 1 - EN 13162
Isıl iletkenlik değeri 0,034 W/mK EN 12667/12939
Nominal serbest yoğunluk 30-200 kg/m3 EN 1602
Kalınlık toleransı T4 %mm EN 823
Kısa süreli su daldırma ile su emme WS kg/m2 EN 1609
Uzun süreli su daldırma ile su emme WL(P) kg/m2 EN 12087
Erime noktası 1000 oC DIN 4102

Wooler, kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve teknik  özelliklerde, değişik kaplama malzemeleri ile şilte, levha, boru ve dökme şeklinde üretilmektedir. Süreçte üretilen taşyününün yoğunluğu ile elyafların yönü ve tercih edilen bağlayıcı reçine tipi Wooler’ın mekanik özelliklerini üstün kılmaktadır.

Wooler; ileri üretim teknolojisi sayesinde üretilen uzun lif yapısıyla bünyesinde hapsettiği havanın dağılımı ve dış koşullardan ayrımını daha iyi sağlayarak düşük ısı iletkenlik değeri ile mükemmel ısı yalıtımı sunmaktadır. Gürültüyü ve titreşimi emerek huzurlu ve sağlıklı bir yaşam alanı yaratmaktadır.

1000 °C’ın üzerindeki sıcaklıklara dayanıklılığı ile TS EN 13501-1 standardına göre A sınıfı yanmaz malzeme olarak yapılarda tam yangın güvenliği sağlamaktadır. Şilte ve levha tipi ürünler TS 901-1 EN 13162 standardına uygun olarak imal edilmektedir.

Biz Kimiz?

Firmamız HERİŞ İZOLASYON LTD. ŞTİ 1990 yılında Antalya ve Akdeniz Bölgesinde izolasyon sektörünün tüm malzeme ihtiyaçlarını karşılamak üzere toptan ve perakende satış ve taahhüt hizmetleri vermek üzere kurulmuş olup; Kuruluşundan bugüne ısı, su, ses ve yangın yalıtım malzemelerinin pazarlama satış, dağıtım ve taahhüt öncülüğünü üstlenmiş ve lider firma konumuna yükselmiştir. Heriş İzolasyon saygın ve güçlü yapısını kurulduğu günden bu güne sürdürdüğü dürüst, dinamik rekabetçi ve disiplin içerisinde çok çalışmasına borçludur.

 

Metnin Devamı

Markalarımız