RAVABER SERAMİK YÜNÜ

Seramik yünü; alüminyum, silis, zirkonyum ham maddelerinin homojen bir şekilde karıştırılıp 
yüksek sıcaklıkta eritildikten sonra hızla dönen disklere çarptırılarak elyaf oluşturulması ile 
elde edilir.

Ravaber Seramik Yünü battaniye endüstriyel fırın izolasyonlarında, kazan boru ve bacaların izolasyonunda, her türlü yüksek sıcaklık gerektiren teknik izolasyonlarda kullanılır.

Ravaber Seramik Yünü, yüksek teknolojiye sahip Türkiye'nin ilk seramik yünü hattında çok düşük şut (elyaflaşmamış seramik) miktarı ile yüksek saflıkta silika ve alüminyum içerecek şekilde üretilmiştir. Üretiminde hiçbir şekilde kimyasal bağlayıcı kullanılmadığı için yanma esnasında duman çıkartmaz ve yanma esnasında koku oluşturmaz. Ateş ve izolasyon tuğlalarına göre bünyelerine daha az ısı absorbladıkları için yüksek enerji tasarrufu sağlar. Termal şoka karşı dirençlidir ve Asbest içermez.

Ravaber Seramik Yünü, buhardan kimyasallardan (fosforik ve hidroflorik asit ile Na2O, K2O  gibi güçlü alkaliler haricinde) etkilenmez. Isıl ve karakteristik özellikleri ıslatılıp kurutulduktan sonra değişmez ve  aynı ısı yalıtım özelliklerini korur.

Özel Üretim teknolojisi  sayesinde uzun lif yapısına sahip olan Ravaber Seramik Yünü, bu özelliği sayesinde hiçbir kimyasal bağlayıcıya ihtiyaç olmadan üretilmektedir.

Teknik yalıtımda 1460°C sıcaklığa kadar ısı yalıtımı yapabilme özelliği sayesinde endüstriyel kullanımlarda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Yüksek derece ısı yalıtım özelliğinin yanı sıra mükemmel ses ve yangın yalıtımı yapabilmektedir.


Kullanım Yerleri

Teknik Dokümanlar

Belge ve SertifikalarBiz Kimiz?

Firmamız HERİŞ İZOLASYON LTD. ŞTİ 1990 yılında Antalya ve Akdeniz Bölgesinde izolasyon sektörünün tüm malzeme ihtiyaçlarını karşılamak üzere toptan ve perakende satış ve taahhüt hizmetleri vermek üzere kurulmuş olup; Kuruluşundan bugüne ısı, su, ses ve yangın yalıtım malzemelerinin pazarlama satış, dağıtım ve taahhüt öncülüğünü üstlenmiş ve lider firma konumuna yükselmiştir. Heriş İzolasyon saygın ve güçlü yapısını kurulduğu günden bu güne sürdürdüğü dürüst, dinamik rekabetçi ve disiplin içerisinde çok çalışmasına borçludur.

 

Metnin Devamı

Markalarımız