Mantolama Levhası Yapıştırma Harcı

 • Tanım:
   Isı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılan, yüksek aderans sağlayan polimer katkılı çimento esaslı hazır harçtır.
  Uygulama Alanları:
   Dış cephe ısı giydirme sisteminde kullanılan  XPS,EPS,taşyünü gibi  ısı yalıtım levhalarının sıva tabakası ile kaplanmasında kullanılır.
  Yüzey Hazırlığı:
   Yüzey temiz, kuru, düzgün ve sağlam olmalıdır. Çok gözenekli yüzeyler ıslatılmalı ve yüzey neme doygun olacak şekilde bekletilmelidir. Yüzeydeki önemli bozukluklar ısı yalıtım levha yapıştırma uygulamasından önce onarılmalıdır. Uygulama yüzeyinin kürünü almış olmasına dikkat edilmelidir.
  Uygulama Şartları:
   Uygulama sırasında ortam sıcaklığının +5 °C ile +35 °C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Donmuş, erimekte olan veya 36 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır. Direkt güneş veya kuvvetli rüzgar altında uygulanmamalıdır.
  Uygulama Özellikleri
   Hazırlanan harcın kullanılabilme süresi: En çok 2 saat, Uygulama kalınlığı: 4 mm, Yalıtım levhaları birbirine iyice yaklaştırılarak yerleştirilmeli, ısı transferini önlemek amacıyla levhalar arasındaki boşluklar mümkün olduğunca az olmalıdır.
  TEKNİK  ÖZELLİKLER
                                                                                                                                                                                      

  GÖRÜNÜŞ
  Gri renkli toz formda

  TOZ YOĞUNLUK(TS EN 1015-6)

  1550 kg/m3

  BASINÇ DAYANIMI(TS EN 1015-11)

  ≥6 N/mm2

  EĞİLME DAYANIMI(TS EN 1015-11)

  ≥2 N/mm2

  BETONA YAPIŞMA KUVVETİ(TS EN 1015-12)

  ≥ 0,5 N/mm2

  ISI YALT. LEVH. YAPIŞMA KUVVETİ(TS EN 13494)

  ≥0,08 N/mm2

  SU EMME 30 dk.sonra(TS EN 12808-5)

  1,2 gr

  SU/TOZ KARIŞIMI

  25 kg toz/6,5-7,5lt su

  YANGINA TEPKİ(TS EN 13501-1)

  A1

  DUBELLEME SÜRESİ

  En az 36 saat sonra

  RAF ÖMRÜ(KURU ORTAMDA)

  8 ay

  AMBALAJ

  25 Kg Kraft Torba

  Uygulama:
   25 kg.’lık Gerkap Isı Yalıtım Levha Yapıştırıcısı 6-6,5 litre temiz suya boşaltılarak düşük devirli bir mikserle topaksız homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır.
   Harç, 5 dakika dinlenmeye bırakılır ve 1-2 dakika tekrar karıştırılır. Isı Yalıtım Levha Yapıştırıcısı yüzeye 1 cm çelik mala yardımıyla uygulanmalıdır. Yapıştırma harcı,yalıtım levhasını çevreleyecek şekilde kenarlardan 5 mm. kalmasına dikkat edilerek çepeçevre sürülür. Ortada kalan bölüme, üç büyük parça noktasal olarak uygulanmalıdır.Yalıtım levhasının en az %50’sinin yapıştırıcı ile kaplanmış olmasına dikkat edilmelidir.Levha yapıştırılacak yüzeye bastırılır. Üzerine lastik tokmakla hafifçe vurularak tam yapışma sağlanır. Yapıştırıcı yeterli kürünü aldıktan sonra dübelleme işlemine başlanır. Hava koşullarına bağlı olarak 2-3 gün sonra sıva uygulanmasına geçilebilir.

   

   

 

 


Kullanım Yerleri

Teknik Dokümanlar

Belge ve SertifikalarBiz Kimiz?

Firmamız HERİŞ İZOLASYON LTD. ŞTİ 1990 yılında Antalya ve Akdeniz Bölgesinde izolasyon sektörünün tüm malzeme ihtiyaçlarını karşılamak üzere toptan ve perakende satış ve taahhüt hizmetleri vermek üzere kurulmuş olup; Kuruluşundan bugüne ısı, su, ses ve yangın yalıtım malzemelerinin pazarlama satış, dağıtım ve taahhüt öncülüğünü üstlenmiş ve lider firma konumuna yükselmiştir. Heriş İzolasyon saygın ve güçlü yapısını kurulduğu günden bu güne sürdürdüğü dürüst, dinamik rekabetçi ve disiplin içerisinde çok çalışmasına borçludur.

 

Metnin Devamı

Markalarımız