Mantolama Levhası Sıva Harcı

 • TANIM
   Isı yalıtım levhalarının üzerinde sıva tabakası oluşturmak amacıyla hazırlanmış yüksek mukavemet sağlayan,çimento esaslı, yoğun lif takviyeli, ve agregalı sıva harcıdır.

  UYGULAMA ALANLARI
   Dış cephe ısı giydirme sisteminde kullanılan ExtrudePolistren (XPS) veya ExpandedPolistren(EPS), taşyünü, kayayünü, ısı yalıtım levhalarının sıva tabakası ile kaplanmasında kullanılır.

  YÜZEY HAZIRLIĞI
   Uygulama yüzeyi ve levhalar sağlam olup toz, yağ, boya, silikon, kür malzemesi, deterjan vs. gibi yapışmayı önleyici maddelerden temizlenmiş olmalıdır. Sıvanacak levhalar sağlam ve yerine iyice oturmuş olmalı ve aralarındaki boşluklar köpükle veya aynı malzeme ile kapatılmalıdır. Levhaların duvara yapıştırılması işleminden en az 48 saat geçmiş olması gerekmektedir.

  UYGULAMA ŞARTLARI
   Uygulama sırasında ortam sıcaklığının +5 °C ile +35 °C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Donmuş, erimekte olan veya 36 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır. Direkt güneş veya kuvvetli rüzgar altında uygulanmamalıdır.

  UYGULAMA ÖZELLİKLERİ
   Hazırlanan harcın kullanılabilme süresi: En çok 2 saat, Uygulama kalınlığı file altı: 3 mm,file üstü:        2 mm’dir. Katlar arasında beklenmesi gereken süre: 3-4 saat, Strafor sıvasının üzerine son kat uygulanması için beklenmesi gereken süre 7 gün’dür.

  TEKNİK ÖZELLİKLER
  Görünüş              Gri renkli ince tozToz Yoğunluk 1,550 ± 150 kg/m3Yaş Birim Ağırlığı          1.650 ± 100 kg/m³
  Su Karışım Oranı               6-6,5 lt. su / 25 kg. toz Kap Ömrü En fazla 2 saat  Eğilme Dayanımı           3 N/mm² Basınç Dayanımı                 8 N/mm² Su Emme 30 dak.      ≤ 0,5 Kg / ( m² dak 0,5 ) Raf Ömrü             Kuru ortamda 8 ay

  UYGULAMA
   25 kg.’lıkGerkap Elyaflı Isı Yalıtım Levha Sıva Harcı 6-6,5 litre temiz suya boşaltılarak düşük devirli bir mikserle topaksız homojen bir karışım elde edilinceye kadar  karıştırılır. Harç, 5 dakika dinlenmeye bırakılır ve 1-2 dakika tekrar karıştırılır. Sıva harcı yüzeye çelik mala yardımıyla uygulanır. Önceden yapıştırılan levha üzerine 1 kat harç (3 mm) çelik mala ile uygulanır. Üzerine donatı filesi           (m2/160 gr 4*4 )yerleştirilir ve taze harcın içerisine gömülür. Donatı filesi, sıva kurumadan yukarıdan aşağıya doğru, bastırılarak ve iyice gerilerek, katlanmadan ve yalıtım levhasında tüm yüzeye eşit uzaklıkta olacak şekilde yerleştirilmelidir.Çatlamaları önlemek amacıyla, donatı filesi birleşim noktalarında 10 cm. üst üste bindirilerek uygulanır. Köşelerde ve tüm kiriş, pencere, kapı çerçevelerinde donatı filesi en az 20 cm. döndürülmelidir.
  3-4 saat sonra 2.kat uygulamasına geçilebilinir. Sıva çekildikten sonra ikinci kat (2 mm) sıva uygulanır. Uygulama öncesinde yüzey mutlaka nemlendirilmelidir. Uygulama sonrasında yüzey, dış cephe kaplamasına uygun hale gelmiş olacaktır. Yüzeyi tirfillemeyiniz.

  UYARILAR
  Hazırlanan harç içerisine hiçbir yabancı malzeme(kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir.Kullanım süresi geçmiş harçlar, su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Uzun süre güneşe maruz kalmış çok sıcak veya donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Ahşap kaplamalarda, metal kaplamalarda ve neme maruz yüzeylerde uygulanamaz. Belirtilen uygulama yüzeyi ve kullanma talimatı dışına çıkmayınız.

  TÜKETİM
  4-5 kg/m²

   

   

 


Kullanım Yerleri

Teknik Dokümanlar

Belge ve SertifikalarBiz Kimiz?

Firmamız HERİŞ İZOLASYON LTD. ŞTİ 1990 yılında Antalya ve Akdeniz Bölgesinde izolasyon sektörünün tüm malzeme ihtiyaçlarını karşılamak üzere toptan ve perakende satış ve taahhüt hizmetleri vermek üzere kurulmuş olup; Kuruluşundan bugüne ısı, su, ses ve yangın yalıtım malzemelerinin pazarlama satış, dağıtım ve taahhüt öncülüğünü üstlenmiş ve lider firma konumuna yükselmiştir. Heriş İzolasyon saygın ve güçlü yapısını kurulduğu günden bu güne sürdürdüğü dürüst, dinamik rekabetçi ve disiplin içerisinde çok çalışmasına borçludur.

 

Metnin Devamı

Markalarımız