Mantolama Dış Cephe Dekoratif Sıva 2 mm (Mineral Sıva)

 • TANIM    
  Beyaz çimento esaslı, su geçirimsizliği ve performansı polimer katkılarla artırılmış, mala ile uygulanan, mineral dokulu son kat dekoratif cephe kaplama sıvasıdır.

  UYGULAMA ALANLARI      
  Tüm yapıların dış cephelerinde ve dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama sıvası olarak kullanılır.

  YÜZEY HAZIRLIĞI    
  Yüzey temiz, düzgün ve sağlam olmalıdır. Uygulama öncesinde yüzey mutlaka nemlendirilmeli, çok sıcak ve rüzgarlı havalarda suya doyurulmalıdır. Yüzeye aderans artırıcı, tozumayı önleyici Gerkap Şeffaf Astar fırça ile sürülmelidir.

  UYGULAMA ŞARTLARI                                                                                                                                                          
   Uygulama sırasında ortam sıcaklığının +5 °C ile +35 °C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Donmuş, erimekte olan veya 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır. Direkt güneş veya kuvvetli rüzgar altında uygulanmamalıdır.

  TEKNİK ÖZELLİKLER

   Görünüş           
   Beyaz
   Toz Yoğunluk                1500 ± 100 kg/ m3
   Su Karışım Oranı6-6,5 lt. su / 25 kg. toz
   Su Buharı Aktarım Hızı  V 2 (≤ 150 - 15 g / (m2 d) Yaklaşık 50 – 60 g / (m2 d)
   Su Aktarım Hızı                 W 2 ( ≤ 0,5 - 0,1 Kg / (m² h0,5) Yaklaşık 0,02-0,04 Kg / (m2 h0,5)
   Tam Kuruma Süresi        2-3 gün
   Kuru Film Kalınlığı            E 5 ( 400 μm) Yaklaşık 1200 – 1800 μm
   Yaş Birim Ağırlığı               1700 ±100 kg./m3
   Basınç Dayanımı              10 N/mm²
   Eğilme Dayanımı             3 N/mm²
   Raf Ömrü           Kuru ortamda 6 ay
   Aderans Dayanımı          0,1 N/ mm2
   Tane Büyüklğü S 4 ( 1500 μm) Yaklaşık 1600 – 2000 μm
   Çatlak Örtme Özelliği     A0
   Karbondioksit Geçirgenliği C0
   Küf Gelişimine Direnç    K2
   
  UYGULAMA
   25 kg.’lıkGerkap Dekoratif Sıva Harcı 6-6,5 litre temiz suya boşaltılarak düşük devirli bir mikserle topaksız homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. Harç, 1-2 dak. dinlenmeye bırakılır ve tekrar karıştırılır. Dekor sıva paslanmaz çelik mala ile yüzeye eşit kalınlıkta yayılmalı, uygulama kalınlığı en iri desen taşına göre ayarlanmalıdır.Uygulama kalınlığı 2 mm'dir. Yüzeye dairesel hareketlerle plastik mala ile desen verilir. Desen verme işlemi daima dekor sıva ıslakken yapılmalıdır. Belirtilen süreler 20 °C yüzey ve ortam sıcaklığında geçerlidir, düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır. Uygulamadan sonra yüzey 7 gün aralıklarla nemlendirilmelidir.

  UYARILAR
   Hazırlanan harç içerisine hiçbir malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçmiş harçlar, su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Uzun süre güneşe maruz kalmış çok sıcak veya donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Belirtilen uygulama yüzeyi ve kullanma talimatı dışına çıkmayınız.

  TÜKETİM
  3-3,5 kg/m²

 


Kullanım Yerleri

Teknik Dokümanlar

Belge ve SertifikalarBiz Kimiz?

Firmamız HERİŞ İZOLASYON LTD. ŞTİ 1990 yılında Antalya ve Akdeniz Bölgesinde izolasyon sektörünün tüm malzeme ihtiyaçlarını karşılamak üzere toptan ve perakende satış ve taahhüt hizmetleri vermek üzere kurulmuş olup; Kuruluşundan bugüne ısı, su, ses ve yangın yalıtım malzemelerinin pazarlama satış, dağıtım ve taahhüt öncülüğünü üstlenmiş ve lider firma konumuna yükselmiştir. Heriş İzolasyon saygın ve güçlü yapısını kurulduğu günden bu güne sürdürdüğü dürüst, dinamik rekabetçi ve disiplin içerisinde çok çalışmasına borçludur.

 

Metnin Devamı

Markalarımız