KARBONLU EPS STYROPOR (min.16-18 danste)

Genleştirilmiş polistren köpük (EPS-Expanded Polystyrene Foam) petrolden elde edilen stiren monomerinin polimerizasyonu ile elde edilen termo plastik bir malzemedir. Su buharı yardımıyla 1000C’ye getirilen polistirol tanecikleri muhteviyatındaki pentan sayesinde şişmeye başlar. Pentan, polistirol taneciği içerisinde çok sayıda kapalı küçük gözeneklerin oluşmasını sağladıktan sonra havada CO2 ve H2O’e dönüşerek atmosfere herhangi bir zarar vermeden ortamdan uzaklaşır. Polistirol tanecikleri de muhteviyatında barındırdıkları % 98 durağan ve kuru hava ile mükemmel yalıtım özelliğine kavuşur. EPS ısı yalıtım levhaları ekonomik ve üstün yalıtım özelliklerini bu şekilde sağlamaktadır. EPS dünyada ve ülkemizde üstün performans şartlarını sağlayan en ekonomik ısı yalıtım malzemesidir. Çevre dostudur. Ozon tabakasına zarar vermez. İklim değişikliklerine sebep olmaz. Üretimi esnasında çok yoğun enerji kullanmayıp, son ürün olarak enerjiyi koruduğu için ülke ekonomisine de büyük katkıları vardır.
 
EPS levhaların avantajlarını ve tercih edilme sebeplerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 

·        Düşük ısı iletkenlik katsayısı ile yüksek ısı yalıtımı sağlar. Yoğunluğu arttıkça ısı iletkenlik katsayısı düşer, daha iyi yalıtım sağlar.

·        Fayda / maliyet oranı en yüksek olan yalıtım malzemelerinden biridir. Aynı performansı muadili olan ısı yalıtım malzemelerine göre çok daha düşük maliyetle sunar.

·        Yüksek buhar geçirgenliği ile nefes alır. Konforlu ortamlar sağlar.

·        Ömrü sonsuzdur. Bina ömrü boyunca yalıtım görevine devam eder.

·         Taşıma kapasitesi yoğunluk arttıkça artar. Değişik taşıma kapasiteleri için çeşitlilik sağlayabilir.

·         Boyut stabilirlikleri tamdır, deforme olmazlar.

·         Kalınlığı zamanla incelmez, sabit kalır.

·         Çevre dostu bir malzemedir. Bünyesinde CFC (Kloroflorokarbon) ve türevleri HCFC (Hidrofloroklorokarbon) gazı içermezler. Sera gazı etkisi göstermezler.

·         Geri dönüşümlüdür. Üretim sonrası çevreyi kirletici atık oluşturmaz.

 

 

 


Kullanım Yerleri

♦ Isı yalıtımı sağlar.Dış cephe mantolamalarda yoğun olarak tercih edilmektedir.


Biz Kimiz?

Firmamız HERİŞ İZOLASYON LTD. ŞTİ 1990 yılında Antalya ve Akdeniz Bölgesinde izolasyon sektörünün tüm malzeme ihtiyaçlarını karşılamak üzere toptan ve perakende satış ve taahhüt hizmetleri vermek üzere kurulmuş olup; Kuruluşundan bugüne ısı, su, ses ve yangın yalıtım malzemelerinin pazarlama satış, dağıtım ve taahhüt öncülüğünü üstlenmiş ve lider firma konumuna yükselmiştir. Heriş İzolasyon saygın ve güçlü yapısını kurulduğu günden bu güne sürdürdüğü dürüst, dinamik rekabetçi ve disiplin içerisinde çok çalışmasına borçludur.

 

Metnin Devamı

Markalarımız