Mahya Havalandırma Bandı (Air band)

 

Çatılarda en önemli detaylardan birini mahya uygulamaları oluşturuyor. Çatının estetik güzelliğini ortaya koyan mahya sistemleri doğru uygulanmadığı takdirde yalıtım sorunları ve görüntü kirliliği yaratıyor. Klasik inşaat sistemleri bugüne kadar mahya kiremidinin çimento harcı yardımıyla mahyalara sabitlenmesini öngörüyordu. Bunu yapmaktaki başlıca sebep mahyadan içeri olası su sızıntılarını engellemekti. Fakat, mahyadaki harç, gerek rüzgarın ve gerekse sıcaklık değişimlerinin etkisiyle kısa sürede çatlıyor. Çatlayan çimento harcı ise bağlayıcılığını kaybederek, sistemin su geçirimsizliğini ortadan kaldırıyor. Tüm bu olumsuzluklara çözüm olarak Kılıçoğlu kuru ve özel harçlı olmak üzere iki farklı mahya sistemi geliştirdi. 

 

 

 Mahya havalandırma bandı üzerinde hava geçirgen özelliğe sahip bezi sayesinde çatı alt yapısında oluşabilen neme karşı koruyor.Kendinden yapışkanlı aliminyum bir yapıya sahip olan mahya havalandırma bandı çatı kaplama ürünlerimizle bir bütünlük sağlar ve uzun ömürlü bir üründür.

 
Ürün Avantajları: 

 

1. Sağlıklı çatı ve çatı mekanları oluşturuyor. 
2. Çatılara estetik görünümlü mahya çözümleri sağlıyor. 
3. Çatı altı mekanının iyi bir şekilde havalandırılmasını sağlıyor. 
4. Su sızıntısına izin vermiyor. 

 

Mahya Havalandırma Bandı

 

 

 

Boşluk Ölçüleri:
En: 27 cm
Boy: 5 m (rulo)
Yükseklik: 1,5 cm
Uygulanabiilir çatı eğimi: 15º - 60º
Havalandırma boşluğu: 275 cm²/m

 


Kullanım Yerleri

Teknik Dokümanlar

Belge ve SertifikalarBiz Kimiz?

Firmamız HERİŞ İZOLASYON LTD. ŞTİ 1990 yılında Antalya ve Akdeniz Bölgesinde izolasyon sektörünün tüm malzeme ihtiyaçlarını karşılamak üzere toptan ve perakende satış ve taahhüt hizmetleri vermek üzere kurulmuş olup; Kuruluşundan bugüne ısı, su, ses ve yangın yalıtım malzemelerinin pazarlama satış, dağıtım ve taahhüt öncülüğünü üstlenmiş ve lider firma konumuna yükselmiştir. Heriş İzolasyon saygın ve güçlü yapısını kurulduğu günden bu güne sürdürdüğü dürüst, dinamik rekabetçi ve disiplin içerisinde çok çalışmasına borçludur.

 

Metnin Devamı

Markalarımız